Cowboys & Cowgirls v/s Cow id 21.06.2020 Uwaga !! Jedynie osoby zarejestrowane do 18.06.2020 r. do godziny 12:00 mogą wziąć udział w zawodach. Nie będzie możliwości zgłoszenia się w dniu zawodów.
Rejestracja na zawody online lub przez e-mail pssw.cas@gmail.com lub telefonicznie +48 605 100 315 Proszę wskazywać konkurencje i kategorie.
Uwaga zgodnie z wymogami PROGRAM 9.00 – 9.30 Rejestracja 9.30 – 9.40 Przydział do posse 9.40 – 10.00 Otwarcie zawodów, briefing bezpieczeństwa, briefing posse liderów 10.00 – 13.00 2 stages CAS 13.00 – 15.00 2 stages WB 15.00 – 16.00 Obiad 16.00 – 17.00 1 stage Nietykalni 17.00 – 19.00 Zakończenie zawodów.
Program może ulec zmianie. Prosimy zapoznać się z regulaminem w tym z wytycznymi w zakresie reżimu sanitarnego ! Zgodnie z wymogami rozporządzenia ministerialnego zawody odbywają się bez udziału publiczności
REGULAMIN 1. Cel zawodów
rywalizacja sportowa
integracja środowiska strzeleckiego
popularyzacja strzelectwa westernowego
2. Organizator zawodów
Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego, Łódź, ul. Rzepakowa 33
Kierownik Zawodów: Włodzimierz Łuczyński, trigger-hawkeye@hot.pl, 601621491
Biuro Zawodów: Anna Baczyńska, pssw.cas@gmail.com, 605100315
3. Termin i miejsce zawodów
21 czerwca 2020 r.
1st Western Shooting Range. Stary Chrząstów, 95-045 Parzęczew (51°56'11.7"N 19°09'49.0"E)
4. Program zawodów
2 stages Cowboy Action Shooting (CAS)
Zawody dodatkowe: 2 stages Wild Bunch (Traditional i Modern)
Zawody dodatkowe: 1 stages Nietykalni (wymagania w Załączniku nr 1)
5. Uczestnictwo
Posiadający ważną licencję zawodniczą PZSS oraz broń zgodnie z obowiązującymi przepisami
Kategorie zgodnie z przepisami SASS
Zawodnicy których broń i amunicja nie spełnią kryteriów regulaminów SASS oraz zawodnicy nie posiadający ważnej licencji będą klasyfikowani w odrębnej grupie będącej poza konkursem
6. Punktacja
Indywidualna i zespołowa, zgodnie z obowiązującymi przepisami SASS i PZSS.
Wyłącznie osoby zgłoszone w tym terminie zostaną dopuszczone do startu w zawodach
Zawodnik, który dokonał zgłoszenia, zobowiązany jest w przypadku rezygnacji z udziału poinformować o tym fakcie organizatora.
9. Koszty uczestnictwa
Startowe dla osób zarejestrowanych 50 zł, osoby poniżej 17 r.ż. – 25 zł
Wyżywienie:
organizator w ramach opłaty startowego zapewnia jeden ciepły posiłek dla zawodników
organizator w ramach opłaty startowego zapewnia napoje dla zawodników
10. Sprawy różne
Broń własna, zgodna z przepisami SASS. Organizator nie zapewnia wypożyczenia ani depozytu broni.
Amunicja własna uczestników, zgodna z przepisami SASS.
Obowiązkowe korzystanie z okularów strzeleckich i ochronników słuchu.
Zawody przeprowadzone zostaną zgodnie z regulaminem strzelnicy oraz zasadami bezpieczeństwa PZSS i SASS.
Obowiązuje strój zgodny z przepisami SASS i PZSS nawiązujący do epoki.
Ilość kategorii SASS może ulec zmianie w zależności od liczby zgłoszonych zawodników.
W przypadku decyzji zawodnika o zmianie kategorii, obowiązany jest on poinformować o tym fakcie organizatora do czasu zakończenia danej konkurencji.
Protesty w formie ustnej lub pisemnej mogą być składane na ręce Dyrektora Zawodów w czasie maks. 10 minut od zakończenia danego toru i zostaną rozpatrzone do chwili rozpoczęcia następnego w sposób ostateczny. Opłata za złożenie protestu jednorazowo: 100 zł.
Zawody odbędą się w obecności obserwatora ŁZSS.
Osoby wchodzące na teren strzelnicy obowiązane są poddać się pomiarowi temperatury ciała. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury, decyzja o konieczności opuszczenia terenu strzelnicy podejmowana będzie każdorazowo przez lekarza zawodów. W przypadku temperatury ciała równej 38 °C opuszczenie terenu strzelnicy jest obligatoryjne.
Na terenie strzelnicy może przebywać maksymalnie 150 osób. Liczbę osób weryfikuje organizator.
Zawodnicy obowiązani są uzupełnić każdy strój o bandanę lub chustę, która będzie służyć do zasłaniania nosa i ust. Nie dopuszcza się stosowania maseczek medycznych ani przyłbic.
Po wejściu na strzelnicę i przed jej opuszczeniem należy obowiązkowo umyć i zdezynfekować ręce. Czynność mycia i dezynfekcji rąk należy powtarzać w trakcie przerw w strzelaniu, po wyjściu z toalety, przed spożywaniem posiłku.
Obowiązuje zakaz bezpośredniego kontaktu (dotykania) z innymi osobami, za wyjątkiem sytuacji wyższej konieczności.
W trakcie przebywania na strzelnicy w miarę możliwości należy zachowywać odstępu ok. 2m od innych osób.
Za wyjątkiem sytuacji wyższej konieczności nie należy dotykać broni, ani innych przedmiotów należących do innych osób.
W przypadku korzystania z tej samej broni przez różnych zawodników (nie zamieszkujących wspólnie) wymagana jest jej dezynfekcja po każdorazowym użyciu. Środków dezynfekcji do tego celu nie zapewnia organizator.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (do czasu rozpoczęcia zawodów) i jego późniejszej interpretacji.
Załącznik nr 1 do regulaminów zawodów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego
Wymagania konkurencji NIETYKALNI:
Obowiązuje zasada 10 stóp – z tej odległości nie powinno się zauważyć niedociągnięć wyposażenia.
1. Broń Kulowa - Każdy model do roku 1945, na amunicję scaloną pistoletową lub rewolwerową. Pistolety muszą posiadać kurek zewnętrzny lub wskaźnik obecności naboju w komorze.
Karabin: podstawowa to SMG Thompson. Dopuszcza się pm Sten i klony, PPSz, PPS oraz pistolety Mauser C96, P 08 Parabellum i ViS wz.35 pod warunkiem możliwości podłączenia kolby-kabury. Pistolet: podstawowa to pistolet colt 1911 A1 i klony. Dopuszcza się też wszelkie inne pistolety centralnego zapłonu z wyłączeniem współczesnych, sportowych modyfikacji. Możliwe jest również użycie broni wymienionej w kategorii karabin po odłączeniu kolby-kabury (konieczne jest wówczas posiadanie dodatkowych magazynków), rewolwery SA i DA z zastrzeżeniami jak w pistolecie. Strzelba: podstawowa to Winchester mod. 97 i 12 w kalibrze 12. Dopuszcza się też każdą horyzontalna, pump action lub semi auto (Browning 1900, Winchester 1911, Remington 1914 ) z zastrzeżeniami jak wyżej.
2. Amunicja: Każda, mogąca być użyta do broni zgodnej z regulaminem z wyłączeniem amunicji Magnum i Super Magnum. Do celów papierowych dopuszcza się pociski FMJ, HP, a do rewolwerów także WC. Do celów metalowych jedynie pociski zgodne regulaminami SASS. Energia i prędkość pocisków broni kulowej muszą być zgodne z regulaminami WB. We wszystkich pozostałych kwestiach broni i amunicji, kontroli i kar stosuje się przepisy i regulaminy SASS i WB.
3. Ubiór: Strój musi nawiązywać głównie do okresu międzywojennego i zawierać minimum 5 elementów charakterystycznych dla wybranego stylu (włączając w to takie detale jak sygnet, spinki, dewizka czy cygaro). Bezwzględnie musi komponować się z używaną bronią, Wszelkie zastrzeżenia co do ubioru wynikają z regulaminów SASS i WB. Dopuszczone jest stosowanie kabur pachowych – nadal obowiązuje zasada 170 stopni.
3. Kategorie: a. classic (SMG Thompson, Colt 1911, Winchester mod. 97 i 12 w kalibrze 12) b. open (pozostała broń dopuszczona regulaminem) W każdej z powyższych kategorii:
indywidualna (kobiety i mężczyźni)
zespołowa
Wszelkie kwestie sporne związane z bronią, amunicją i strojem będą rozstrzygane przez Match Director natychmiast i nie podlegają dalszym protestom.